Szkolenia

Automobilklub Koszaliński prowadzi szkolenia motoryzacyjne: doskonalenie techniki jazdy | technika jazdy sportowej

Doskonalenie techniki jazdy

Zapraszamy wszystkich kierowców na szkolenie jazdy samochodem w trudnych warunkach. Oferujemy możliwość podniesienia umiejętności za kierownicą "świeżym" kierowcom oraz weryfikacji swoich nawyków i przyzwyczajeń kierowcom z większym stażem. To pierwsze w regionie koszalińskim w pełni profesjonalne szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanego Instruktora Techniki Jazdy. Kurs prowadzony jest wg. autorskiego programu opracowanego zgodnie z wytycznymi ministerialnymi oraz bazującego na doświadczeniach z zagranicznych szkół techniki jazdy.


Celem szkolenia jest podniesienie świadomości kierowców w zakresie bezpiecznego korzystania z samochodu poprzez m.in.:
• praktyczne doświadczenie awaryjnych sytuacji w kontrolowanych warunkach szkoleniowych
• zrozumienie działania systemów bezpieczeństwa i ich prawidłowe wykorzystanie
• doskonalenie umiejętności radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze

W programie szkolenia teoretycznego prezentujemy kompendium wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i taktyce jazdy. Teoria stanowi wstęp do zajęć praktycznych. Zajęcia prowadzone są na terenie lotniska w Zegrzu Pom. 25 km od Koszalina, które zapewnia możliwość wykonywania ćwiczeń przy zachowaniu odpowiednio dużego marginesu bezpieczeństwa. Szkolenie to okazja do poznania nowych zjawisk oraz opanowania nowych umiejętności w bezpiecznych warunkach.
Szkolenia prowadzone są na samochodach uczestników, by lepiej poznać możliwości i ograniczenia używanego na co dzień pojazdu oraz swobodniej wykonywać ćwiczenia doskonalenia techniki jazdy.

Szkolenie składa się z części teoretycznej (1 godz.) oraz praktycznej (3 godz.).

Koszt szkolenia podstawowego wynosi 350 zł/osobę.

Minimalna ilość osób na szkoleniu: 4 (min. 2 samochody)

Kontakt:

tel. 730 260 240
e-mail: klub@ak-koszalinski.pl


Technika jazdy sportowej

Zapraszamy kierowców, którzy chcą rozpocząć przygodę ze sportem samochodwym oraz tych którzy już ją zaczęli i chcą doszlifować swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu obowiązujących regulaminów.


Celem szkolenia jest przygotowanie kierowcy do udziału w imprezach typu KJS, superoes, rallysprint itp., a dla bardziej zaawansowanych doskonalenie techniki jazdy wyczynowej, przygotowanie do zdobycia licencji sportu samochodowego i startów w rajdach I kategorii. Szkolenie prowadzone jest przez Instruktora Sportu Samochodowego PZM, licencjonowanego kierowcę rajdowego oraz sędziego sportu samochodowego PZM klasy I z doświadczeniem międzynarodowym.

W programie szkolenia teoretycznego prezentujemy zasady i techniki jazdy sportowej oraz kompendium wiedzy o regulaminach sportowych. Teoria stanowi wstęp do zajęć praktycznych. Zajęcia mogą być prowadzone na odcinkach asfaltowych lub na torze szutrowym.

Szkolenia prowadzone są na samochodach uczestników.

Szkolenie I-stopnia składa się z części teoretycznej (1,5 godz.) oraz praktycznej (3,5 godz.).

Koszt szkolenia podstawowego wynosi 500 zł/osobę.

Minimalna ilość osób na szkoleniu: 1

Kontakt:

tel. 730 260 240
e-mail: klub@ak-koszalinski.pl