rajd koszalinski

Jubileuszowa, 10. edycja Rajdu Koszalińskiego rozegrana zostanie ponownie w randze Super KJS. Tegoroczna trasa jest dość innowacyjna z kilku powodów. Po pierwsze zawodnicy będą rywalizowali na jednym odcinku specjalnym, który pokonają w dwie strony - po trzy razy w każdą. To ponad 4-kilometrowy oes wiodący wąskim, równym asfaltem przez leśne pagórki. Jego charakter jednak zmienia się diametralnie w zależności od tego, w którym kierunku jest przejeżdżany. Na tej drodze jeszcze nigdy nie odbywał się żaden rajd, co zapewni równe szanse dla wszystkich startujących. Nie zabraknie oczywiście kultowego, miejskiego superoesu w samym centrum Koszalina, który tym razem odbędzie się dokładnie w połowie rajdu, po pierwszych 3 przejazdach oesu drogowego. Po przejechaniu ponad 25 km na czas załogi wrócą do Koszalina. Przed tutejszym Ratuszem, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się ceremonia rozdania pucharów. Nowa, kompaktowa formuła i całkowicie nowy oes to gwarancja prawdziwie rajdowych emocji w tegorocznym, mocno okrojonym sezonie.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
bytowska gonitwa

Szósta edycja rajdu Bëtowskô Gòńba odbędzie się w dniach 17-18 października, po raz drugi w randze Super KJS, która pozwala na organizację dłuższych odcinków specjalnych. Praktycznie cała trasa rajdu ma nowy przebieg, także sobotni prolog, który ze względu na trwające remonty w centrum Bytowa przenieśliśmy do innej części miasta. Teraz możliwe będzie obserwowanie z jednego miejsca o wiele większej jego części, a jego przebieg zapewni co najmniej tak dobre widowisko jak dotychczas. W niedzielę rywalizacja przeniesie się na drogi powiatu bytowskiego, ale park serwisowy pozostanie w mieście. Dwa trzykrotnie przejeżdżane oesy o długości ponad 4 km każdy wytyczyliśmy w nowych miejscach, na drogach o idealnie równej nawierzchni. Ale to oczywiście Kaszuby, więc trasy będą bardzo kręte, wiodące licznymi wzgórzami i dolinami. To jedne z najbardziej wymagających oesów w całych mistrzostwach. „Gòńby&rdqu;o nie można przegapić!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd wilka

Impreza, która stanowiła finał ubiegłorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej zyskała błyskawicznie ogromną popularność. Kibice docenili widowiskowy miejski prolog, a zawodnicy zakochali się w tutejszych odcinkach specjalnych, które są tak kręte i wymagające, że nie ma potrzeby stawiania ani jednej szykany! To dzięki wyjątkowo urozmaiconemu ukształtowaniu terenu w okolicach Łobza, Węgorzyna i Ińska oesy są tak bardzo kręte a drogi prowadzą licznymi wzgórzami i dolinami. Park serwisowy ponownie stanie w centrum Węgorzyna, skąd załogi wyruszą do niedzielnej rywalizacji. W tym roku rajd w randze Super KJS stanowił będzie drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej co gwarantuje wysoki poziom zawodników i profesjonalnie przygotowane auta rajdowe.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd koszalinski

Dziewiąta edycja Rajdu Koszalińskiego otworzy zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Polski Zachodniej 2020. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce sezon nie rozpoczął się zgodnie z planem, ale powstał nowy kalendarz, zgodnie z którym cykl rozpocznie się na trasach między Koszalinem a Polanowem w dniach 22-23 sieprnia. Nie zmieni się charakter imprez, co oznacza, że na początek rajdowcy zmierzą się z widowiskowym miejskim prologiem, na ulicach centrum Koszalina. Drugi dzień to już długie oesy, na krętych i górzystych drogach Gminy Polanów. Będą to całkiem nowe, nie wykorzystywane dotąd w żadnym rajdzie oesy, jeszcze bardziej wymagające od zeszłorocznych. W samym centrum Polanowa, podobnie jak przed rokiem, stanie park serwisowy, a na rozdanie nagród wrócimy do koszalińskiego Ratusza. Zapraszamy na pierwszy tegoroczny rajd w naszym regionie!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd monte karlino

W dniach 21-22 marca 2020 r. odbedzie się 46 edycja Rajdu Monte Karlino. Najstarszy i najpopularniejszy rajd w tej części kraju będzie inauguracją szóstego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Impreza, która co roku przyciąga załogi z całego kraju rozpoczyna się od dwóch sobotnich odcinków miejskich rozgrywanych po zmroku. Pierwszy przy bazie rajdu - Homanit Arenie w Karlinie, a drugi wokół białogardzkiego Placu Wolności, po śliskim i zdradliwym starobruku. W niedzielę walka o sekundy toczyć się będzie na ulubionym przez rajdowców lotnisku w Zegrzu Pom. Trasy odcinków specjalnych zostały poprowadzone głównie po bocznych drogach technicznych. Wąskie, kręte z mnóstwem niespodzianek stanowią wyzwanie nawet dla najwytrawniejszych kierowców. Tradycją stało się już, że rajd zamyka widowiskowy, równoległy odcinek miejski w centrum Koszalina, na którym rywalizują dwie załogi jednocześnie! Jeżeli ktoś tego nie widział, koniecznie musi tu przyjechać. Zapraszamy kierowców i pilotów do startu w tej kultowej imprezie, a widzów do głośnego i bezpiecznego kibicowania!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd wilka

Po raz pierwszy na terenie Łobza i powiatu łobeskiego odbędzie się rajd samochodowy rangi Super KJS. Automobilklub Koszaliński przygotował tu finałową rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Do rozegrania rundy mistrzostw w tym regionie skłoniły nas niesamowite drogi, na których wytyczyliśmy fenomenalne odcinki specjalne. Zapowiada się jeden z najbardziej wymagających rajdów ostatnich lat. Mnóstwo zakrętów, ślepe szczyty, wąskie trakty czyli kwintesencja rajdowania! Równie trudną pracę bedą mieli do wykonania kierowca i pilot. To oesy, na których nie ma miejsca na błędy, a dokładny opis jest w stanie dać ogromną przewagę. Jak na rundę RMPZ przystaje, rajd rozpocznie widowiskowy, miejski prolog w samym centrum Łobza, w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta. To właśnie na rajdzie Wilka zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia w klasyfikacjach RMPZ, a tym samym poznamy Mistrzów w poszczególnych klasach i klasyfikacji generalnej.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
bytowska gonitwa

Piąta edycja rajdu Bëtowskô Gòńba odbędzie się w połowie września. Rozgrywana po raz pierwszy w randze Super KJS stanowić będzie w tym roku czwartą, przedostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Zamek krzyżacki ponownie gościć będzie biuro rajdu, a prolog pozostaje w centrum miasta, choć jego trasa została zmodyfikowana, by jeszcze zwiększyć widowisko! Niedzielne, niemal trzy razy dłuższe niż dotychczas oesy wytyczono na drogach powiatu bytowskiego, o typowo kaszubskim charakterze - kręte, pagórkowate i jak zawsze z nieprzewidywalną pogodą. W sumie 7 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 30 km, przy bardzo kompaktowej trasie liczącej nieco ponad 90 km. Park serwisowy przenosi się w tym roku na gościnne i obszerne tereny firmy Mardo. Ceremonia dekoracji zwycięzców jak co roku odbędzie się w murach zamku. Zapraszamy do Bytowa na jedyną kaszubską rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2019!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
Rajd 111 Jezior - Choszczno 2019\

Po udanej inauguracji w roku 2018 postanowiliśmy także w tym roku zorganizować jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Polski w Choszcznie. 2 edycja Rajdu 111 Jezior - memoriału Adama Andriaszkiewicza odbędzie się tym razem w dniach 24-25 sierpnia 2019 roku. Nowością będzie zmiana formuły rajdu na Super KJS co zaowocuje dłuższymy odcinkami specjalnymi (do 6 km) oraz większą sumą kilometrów oesowych (do 35 km). W sobotni wieczór załogi wyruszą na pierwszy odcinek specjalny - wytyczony na zamkniętych ulicach Choszczna miejski prolog. Niedziela to dwa długie oesy na drogach powiatu choszczeńskiego przejeżdżane trzykrotnie. Pomiędzy pętlami rajdowcy wrócą na serwis w choszczeńskim Parku Witosa. Zapraszamy do pięknej Krainy 111 Jezior, na 3 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2019.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd koszalinski

Po udanej reaktywacji w roku 2018 w tym sezonie odbędzie się 8. edycja Rajdu Koszalińskiego. Impreza rozgrywana w dniach 25-26 maja stanowić będzie 2 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Będzie to pierwszy rajd w regionie w randze Super KJS. Oznacza to dodatkowe wymagania z zakresu bezpieczeństwa dla załóg rajdowych, ale w zamian dłuższe i szybsze odcinki specjalne i większą sumę kilometrów oesowych. Podczas tegorocznej edycji rajdu załogi rywalizować będą na całkowicie nowych, niemal 6-kilometrowych odcinkach specjalnych wytyczonych na wąskich i krętych drogach w powiecie koszalińskim. Nie zabraknie także widowiskowego prologu rajdu, który zostanie rozegrany w sobotni wieczór na ulicach w centrum Koszalina. Zapraszamy na kolejny ogólnopolski rajd w naszym regionie!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd monte karlino

Jubileuszowy, 45. Rajd Monte Karlino rozgrywany w dniach 23-24 marca 2019 r. otworzy 5. sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Kierowcy z całego kraju rozpoczną rywalizację od dwóch sobotnich prologów: wokół Karlińskiej Homanit Areny oraz Placu Wolności w Białogardzie. W niedzielę najdłuższe oesy czekają na lotnisku w Zegrzu Pom. - będzie ich aż 9, każdy o zmiennej charakterystyce. Finałem rajdu będzie jedyny w Polsce miejski superoes równoległy. Po raz pierwszy rozegrany w tej formule rok temu, okazał się niesamowicie widowiskowym wydarzeniem. Dwa auta startujące naprzeciwko siebie z głównego skrzyżowania Koszalina, kręcące niemal synchronicznie beczki i rozjeżdżające się w przeciwne strony, by zamienić się torami i powrócić po przeciwnych stronach. To trzeba zobaczyć!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
bytowska gonitwa

Finałową rundą RMPZ 2018 będzie rozgrywana w dniach 17-18 listopada 4. Bëtowskô Gòńba. Losy tytułów mistrzowskich rozstrzygną się na kaszubskich oesach wymagających dużego kunsztu od załóg rajdowych. Biuro rajdu już tradycyjnie pozostaje w tutejszym klimatycznym zamku, a prolog w samym centrum miasta. Na niedzielę przygotowana została całkowicie nowa trasa. Trzy nigdy dotąd nie przejeżdżane oesy, wiodą w przeważającej części po otwartym terenie, co stwarza kibicom doskonałą okazję do dopingowania swoich faworytów. Podobnie jak przed rokiem Park Serwisowy ulokowany zostanie na Placu Krofeya w centrum Bytowa. A najlepsze załogi rajdu zostaną nagrodzone podczas ceremonii w murach zamku w sali muzeum zachodniokaszubskiego. Zapraszamy na finał Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2018 do miasta na Kaszubach!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd kolobrzeski

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej zawitają ponownie nad samo morze. 2. Rajd Kołobrzeski rozpocznie drugie półrocze mistrzostw w dniach 15-16 września 2018r. Na wzór pierwszej edycji, także w tym roku rajd rozpocznie się od dwóch prologów w samym centrum Kołobrzegu. Między przejazdami załogi udadzą się na sesję autografów w niepowtarzalnej scenerii pod tutejszą latarnią morską. Na niedzielę przygotowaliśmy 3 drogowe oesy, w tym dwa inne niż w roku ubiegłym. Wszystkie zostaną pokonane trzykrotnie, a pomiędzy pętlami załogi wrócą do Kołobrzegu, na serwis przy tutejszym stadionie. Zapraszamy na jedyną nadmorską rundę kalendarzu RMPZ.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
Rajd 111 Jezior - Choszczno 2018\

Na przełomie czerwca i lipca po raz pierwszy zorganizujemy rajd w Choszcznie. Pomysłodawcą imprezy jest starosta choszczeński Adam Andriaszkiewicz, któremu niestety nie dane było doczekać realizacji swojej wizji. Podjęliśmy się zorganizowania tej imprezy w partnerstwie ze starostwem powiatowym w Choszcznie. Ma ona być hołdem dla pomysłodawcy i odbędzie się pod nazwą Rajd 111 Jezior - Memoriał Adama Andriaszkiewicza. Rajd rozpocznie się w sobotę 30 czerwca od widowiskowego, wieczornego prologu głównymi ulicami miasta. W niedzielę zawodnicy będą rywalizować na trzech trzykrotnie przejeżdżanych oesach poprowadzonych drogami powiatu choszczeńskiego, a w przerwach między pętlami będą wracać do Parku Witosa w Choszcznie na przerwy serwisowe. Zapraszamy do pięknej Krainy 111 Jezior, na 3 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd koszalinski

W sezonie 2018 do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej dołącza 7. Rajd Koszaliński. Impreza nawiązująca nazwą do rajdów rozgrywanych w latach 1976-1981 odbędzie się 26 i 27 maja. Bazą rajdu będzie Koszalin, a odcinki specjalne wytyczone zostały na okolicznych drogach powiatowych i gminnych. W niedzielę do przejechanie będą trzy oesy - każdy z nich pokonywany trzykrotnie. Każda z pętli przedzielona będzie przerwą na serwis w Koszalinie. A wszystko rozpocznie sobotni prolog wytyczony na zamkniętych ulicach w samym centrum miasta. Zapraszamy na kolejny ogólnopolski rajd rozgrywany w Koszalinie.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd monte karlino

44. Rajd Monte Karlino odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018r. W sobotni wieczór rajd rozpocznie się klasycznie od 2 miejskich prologów ulicznych: w Karlinie i w Białogardzie. W niedziele ściganie na trzech długich i wymagających odcinkach specjalnych na bocznych drogach lotniska w Zegrzu Pomorskim. Każdy z odcinków będzie pokonywany trzykrotnie. Park Serwisowy zlokalizowany został na płytach postojowych lotniska. Na zakończenie kultowy superoes po ulicach centrum Koszalina, tym razem z dużą zmianą. Na jedyną w swoim rodzaju ceremonię mety wracamy do Karlina.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
bytowska gonitwa

To juz trzeci rok, gdy w listopadzie spotykamy się na jednych z najlepszych tras rajdowych w całym regionie północno-zachodnim. W tym roku spotykamy się w Bytowie w weekend 18-19 listopada, a bazą rajdu pozostaje klimatyczny bytowski zamek. W sobotę rozpoczniemy od wieczornego prologu miejskiego w centrum Bytowa, po raz kolejny w zmienionej konfiguracji. Niedziela to nowa, bardzo kompaktowa trasa, a na niej trzy kręte i pagórkowate odcinki specjalne przejeżdżane trzykrotnie. Park Serwisowy tym razem otworzy się w centrum miasta na Placu Krofeya, a na rozdanie nagród wrócimy do zamku! Zapraszamy na przedostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2017 do Bytowa!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd kolobrzeski

1. Rajd Kołobrzeski to tegoroczna nowość w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. To debiut nie tylko w mistrzostwach, ale także w regionie - pierwszy raz jest tu organizowany rajd samochodowy. Rajd będący piątą rundą cyklu rozpocznie się 23 września od prologu po zamkniętych ulicach centrum uzdrowiska. W drugim dniu rajdu załogi zmierzą się z trzema szybszymi, ale też bardzo technicznymi odcinkami specjalnymi. Łącznie przygotowano 12 asfaltowych, krętych odcinków w 3 pętlach, a w przerwach park serwisowy w Kołobrzegu. Zapraszamy na jedyną nadmorską rundę RMPZ w tegorocznym kalendarzu.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
Rajd Po Byku - Będzino 2017

Rajd Po Byku 2017 o Puchar Wójta Będzina Henryka Brody to impreza w nowej formule. Ściganie odbywa się na jednym odcinku specjalnym przejeżdżanym w dwie strony. W każdym kierunku uczestnicy jadą 4 razy, w tym po 3 przejazdy na czas. W sumie do końcowego wyniku liczone jest 6 rezultatów. Impreza jest jednodniowa, bardzo kompaktowa z jeszcze jednym novum - może w niej startować sam kierowca, bez pilota. Zapraszamy!

 
rajd ziemi wałeckiej

6. Rajd Ziemi Wałeckiej także w tym roku stanowił będzie 3 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W tym roku zmieniamy nieco termin imprezy i zapraszamy do Wałcza - ale nie tylko! Po raz drugi w historii rajdu odcinki specjalne zlokalizowaliśmy także na terenie gminy Mirosławiec a w samym Mirosławcu funkcjonować będzie park serwisowy. Ale zanim rozegramy 3 niedzielne oesy w trzech pętlach, czeka sobotnia nowość, czyli aż 3 miejskie, wieczorne oesy w tym zupełnie nowy prolog! Pzez dwa dni do przejechanie będzie aż 12 odcinków specjalnych, na wąskich, asfaltowych drogach powiatu wałeckiego. Zapraszamy na Pojezierze Wałeckie!

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
rajd monte karlino

Rozgrywany w dniach 18-19 marca 43. Rajd Monte Karlino rozpocznie trzeci sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W sobotni wieczór czekają dwa prologi miejskie: tym razem pierwszy z nich w Karlinie, a drugi, po zmroku w historycznym centrum Białogardu. Na niedzielę przygotowaliśmy trzy długie, szybkie, ale jednocześnie bardzo wymagające odcinki specjalne wokół lotniska w Zegrzu Pomorskim. Każdy z odcinków będzie pokonywany trzykrotnie. Park Serwisowy zlokalizowany został na płytach postojowych lotniska. Nie zabraknie kultowego superoesu po ulicach centrum Koszalina między ratuszem a muzeum. Po spektakularnym oesie załogi wrócą do Karlina na jedyną w swoim rodzaju ceremonię zakończenia rajdu.

STRONA RAJDU >> | FAN PAGE RAJDU >>

 
speedzone cup

SPEEDZONE CUP 2017 to nowy cykl rajdowy w bardzo popularnej ostatnio kompaktowej formule. Na bocznych drogach wokół byłego lotniska wojskowego w Zegrzu Pomorskim przygotowane będą po dwa oesy o długości ponad 4 km. Każdy z nich należy przejechać czterokrotnie przy praktycznie zerowej ilości dojazdówek. Na każdą runde przygotowana będzie inna konfiguracja oesów. Pierwsza odsłona już 25 lutego.

FAN PAGE RAJDU >>  |  FORMULARZ ZGŁOSZENIA >>

 
bytowska gonitwa

Już w drugiej połowie listopada wracamy na Kaszuby, by rozgerać finałową rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej: 2. Bëtowskô Gońba. Rozpoczynamy od jeszcze atrakcyjniejszego, nocnego odcinka miejskiego. Niedziela wśród niesamowitych krajobrazów Kaszub to trzy niezwykle kręte, a do tego pagórkowate odcinki specjalne o maksymalnej długości dozwolonej w KJS. Każdy z nich będzie pokonywany trzykrotnie, a między pętlami park serwisowy w bytowskim starostwie. W sumie zmieniliśmy ponad 75% trasy. Od sobotniego ranka czekamy na załogi w bytowskim zamku. Zapraszamy do startu na najbardziej wymagających trasach całego sezonu!

STRONA RAJDU >>

 
rally eliminator 2016

Rally Eliminator powraca! Trzecia edycja tej imprezy to najdłuższe jak dotąd odcinki specjalne na drogach Lotniska w Zegrzu Pomorskim. Rajd jedzie w randze KJS, więc wystartować może praktycznie każdy. Nie zabraknie oczywiście tego, czym zasłynął Rally Eliminator już od pierwszej edycji: dwie finałowe próby odbędą się na torach równoległych! Szykujcie sprzęt - ścigamy się już 22 października!

STRONA RAJDU >>

 
rajd ziemi wałeckiej

5. Rajd Ziemi Wałeckiej drugi rok z rzędu stanowił będzie 3 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W przedostatni weekend maja (21-22.05) na załogi czekać będzie 10 odcinków specjalnych, na wąskich ale równych asfaltowych drogach powiatu wałeckiego. Zmagania rozpocznie wieczorny prolog po ulicach centrum miasta. Niedziela to dwa dobrze znane i lubiane odcinki specjalne w nowej konfiguracji oraz trzeci zupełnie nowy w samym Wałczu z widowiskową hopką. Te trzy oesy przejeżdżane będą trzykrotnie, a pomiędzy pętlami ząłogi rajdowe wrócą do centrum Wałcza, do ulokowanego na targowisku Parku Serwisowego. Zapraszamy na Pojezierze Wałeckie!

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

42. Rajd Monte Karlino po raz drugi w historii będzie zarówno Rajdem Okręgowym dla kierowców licencjonowanych oraz KJS dla amatorów. Zainauguruje drugi sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Kolejnym rekordem będzie długość oesów - w sumie czeka równo 40 km jazdy na czas! W sobotę aż dwa prologi miejskie - najpierw w Białogardzie, a po nim nocny odcinek po ulicach Karlina. Niedziela to długie, szybkie, ale też techniczne odcinki specjalne na drogach technicznych lotniska w Zegrzu Pomorskim. Tu przygotowaliśmy trzy długie odcinki przejeżdżane trzykrotnie przedzielone parkiem serwisowym. Finałowy superoes po ulicach centrum Koszalina między ratuszem a muzeum, ale w mocno zmienionej, bardziej widowiskowej konfioguracji.

STRONA RAJDU >>

 
bytowska gonitwa

Pod koniec sezonu zapraszamy w niesamowitą scenerię Kaszub na nasz najnowszy rajd: 1. Bëtowskô Gońba - 8 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Na terenie powiatu bytowskiego wytyczyliśmy trzy odcinki specjalne o maksymalnej dozowolonej w KJS długości pokonywane trzykrotnie. Rajd poprzedzi widowiskowy, nocny odcinek miejski w sobotę 14 listopada na zamkniętych ulicach centrum Bytowa. W sumie 10 odcinków o łącznej długości 24km przy całkowitej długości rajdu 105km daje nam najbardziej kompaktowy rajd sezonu. Razem z niesamowicie krętymi odcinkami daje nam to najlepszą esencję rajdowania.

STRONA RAJDU >>

 
pomerania classic

2. Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych to impreza naszego klubu skierowana do właścicieli klasycznych aut. Druga edycja odbędzie sie w dniach 18-20 września 2015r. Tym razem przygotowaliśmy trzydniową trasę o długości przekraczającej 150 km. Książka drogowa rajdu poprowadzi załogi zabytkowych automobili najciekawszymi zakątkami nadmorskiego regionu. Główne punkty trasy to Mielno, Darłowo i Koszalin, a na niej mnóstwo zadań prób i testów. Finałem, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie Konkurs Elegancji w koszalińskim amfiteatrze.

STRONA RAJDU >>

 
Rajd 100 Jezior

Kolejna nowa impreza Automobilklubu Koszalińskiego, stanowiąca 5 rundę RMPZ. Tym razem w zachodniej Wielkopolsce w samym sercu Krainy 100 Jezior uczestnicy KJS zmierzą się z krętymi i pagórkowatymi trasami wokół Międzychodu i Sierakowa. W przeddzień rajdu, w sobotę, już tradycyjnie rozegramy miejski prolog ulicami centrum Międzychodu. Zapraszamy na kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej już 22-23 sierpnia!

STRONA RAJDU >>

 
Nowogardzki Rajd Samochodowy

Nowogardzki Rajd Samochodowy to nowa impreza w kalendarzu Automobilklubu Koszalińskiego. Rajd stanowiący 4 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej rozpocznie prolog brzegiem jeziora w centrum Miasta. Następnie już "pełnowymiarowy", 2,5 km odcinek także w Nowogardzie, a po zachodzie słońca powtórny przejazd w zupełnych ciemnościach! W niedzielę zawodnicy pokonają trzy odcinki po 2,5km każdy w trzech pętlach przedzielonych serwisem. Nowogardzki Rajd Samochodowy to jeden z najbardziej kompaktowych rajdów tego sezonu RMPZ, oferujący dużo ścigania przy małej ilości dojazdówek.

STRONA RAJDU >>

 
rajd ziemi wałeckiej

Czwarty Rajd Ziemi Wałeckiej o Puchar Starosty Wałeckiego, po dwóch latach obecności w cyklu Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów dołącza do cyklu mistrzowskiego: w roku 2015 będzie stanowił 3 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W przedostatni weekend maja (23-24.05) na załogi czekać będzie 10 odcinków specjalnych, na wąskich ale równych asfaltowych drogach powiatu wałeckiego. Nie zabraknie także bardzo widowiskowej próby ulicami centrum Wałcza.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

41 edycja Rajdu Monte Karlino zainauguruje nowy cykl rajdów dla amatorów i zawodowców - Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej. W dniach 21-22 marca 2015r. na załogi czekają dwa dni ścigania na 15 oesach. W sobotę aż dwa prologi miejskie - najpierw w Białogardzie, a po nim nocny odcinek po ulicach Karlina. Niedziela to długie, szybkie, ale też techniczne odcinki specjalne na drogach technicznych lotniska w Zegrzu Pomorskim. Tutaj ulokowano 4 odcinki przejeżdżane trzykrotnie co daje rekordową w historii rajdu długość oesów - 30km. Finałowy superoes już tradycyjnie po ulicach centrum Koszalina między ratuszem a muzeum.

STRONA RAJDU >>

 
pomerania classic

1. Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych to pierwsza impreza naszego klubu skierowana do właścicieli klasycznych aut. Premierowa edycja odbędzie sie w dniach 20-21 września 2014r. Przygotowaliśmy dwudniową trasę o łącznej długości 150 km. Książka drogowa rajdu poprowadzi załogi zabytkowych automobili najciekawszymi zakątkami nadmorskiego regionu. Główne punkty trasy to Mielno, Darłowo i Koszalin, a finałem będzie Konkurs Elegancji w koszalińskim amfiteatrze.

STRONA RAJDU >>

 
rajd ziemi wałeckiej

Trzeci Rajd Ziemi Wałeckiej został rozegrany na nowych odcinkach specjalnych, przygotowanych dla kierowców z licencjami PZM rywalizującymi w Rajdzie Okręgowym. Po raz pierwszy zawitaliśmy do gminy Mirosławiec, na terenie której rozegrany został jeden z odcinków. Po zawodnikach RO, na skróconych OSach rywalizowali uczestnicy KJS.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

W roku 2014 świętowaliśmy jubileuszową, 40 edycję Rajdu Monte Karlino. Najważniejszą nowością było wprowadzenie nowej klasyfikacji - oprócz KJS rozegraliśmy Rajd Okręgowy na odcinkach specjalnych o długości 5 km dla kierowców posiadających licencje PZM. To pierwszy rajd tej rangi w pólnocnozachodniej części kraju.

STRONA RAJDU >>

 
rajd wielkopolski

Po raz pierwszy Automobilklub Koszaliński zdecydował się na organizację imprezy poza swoim okręgiem. Debiut był podwójny, jako że 1.Rajd Wielkopolski, w przeciwieństwie do dotychczasowych imprez, rozegrany został na nawierzchni szutrowej. Zupełnie nowa impreza stanowiła 9 rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. Długie i wymagające szutrowe oesy należą do najtrudniejszych tras w całym cyklu i stanowią ogromną szkołe zarówno dla kierowcy jak i pilota.

STRONA RAJDU >>

 
rajd ziemi wałeckiej

Po raz drugi w Wałczu i okolicach odbędzie się rajd samochodowy rangi KJS, a po raz pierwszy w randze Pucharu Polski. Po niezwykle udanej zeszłorocznej edycji rajd został włączony do ogólnopolskiego cyklu i w tym sezonie stanowił będzie 4 rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

Rajd Monte Karlino to najstarsza impreza rajdowa w tym regionie kraju. Po raz pierwszy zorganizowana w 1971 roku w Karlinie - mieście, które dało nazwę imprezie i do dziś stanowi jeden z przystanków rajdu. Od 2009r. Rajd stanowi rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

STRONA RAJDU >>

 
rally eliminator 2012

Rally Eliminator w sezonie 2012 dołącza do cyklu Pucharu Okręgu Zachodniopomorskiego jako finałowa runda. Próby zlokalizowane wyłącznie na lotnisku w Zegrzu Pomorskim będą jeszcze dłuższe, szybsze lecz nie mniej techniczne. Nie rezygnujemy także z najbardziej widowiskowego elementu imprezy - finałowych przejazdów na 2 torach równoległych!

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
rajd politechnika

Po udanej inauguracji w roku ubiegłym kontynuujemy współpracę z naszą największą uczelnią. Rajd o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej stanowi także w tym roku eliminację Pucharu Okręgu Zachodniopomorskiego. Baza rajdu pozostaje na kampusie Politechniki Koszalińskiej, a próby sprawnościowe, które przypadły wam do gustu w roku 2011 zostaną lekko zmodyfikowane.

STRONA RAJDU >>

 
rajd ziemi wałeckiej

Rajd Ziemi Wałeckiej to następna nowa impreza w naszym kalendarzu. W tym roku po raz pierwszy w okolicy Wałcza i okolic zorganizowany zostanie rajd samochodowy w formule KJS. Impreza stanowi 2 rundę Pucharu Okręgu Zachodniopomorskiego. Malownicze tereny Powiatu Wałeckiego pozwoliły na przygotowanie ciekawych i wymagających tras prób o charakterze oesowym.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

Rajd Monte Karlino to najstarsza impreza rajdowa w tym regionie kraju. Po raz pierwszy zorganizowana w 1971 roku w Karlinie - mieście, które dało nazwę imprezie i do dziś stanowi jeden z przystanków rajdu. Od 2009r. Rajd stanowi rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

STRONA RAJDU >>

 
rally eliminator 2011

Rally Eliminator to najnowszy pomysł Macieja Raczewskiego na imprezę motoryzacyjną dla każdego. Szybkie i techniczne próby wyłącznie na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, a na deser finałowe próby na 2 torach równoległych!

ZOBACZ WIĘCEJ >>

 
rajd politechnika

Rajd o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej to nowa impreza powstała przy współpracy z Klubem Rajdowym Politechniki Koszalińskiej. Baza rajdu zlokalizowana została na kampusie Politechniki Koszalińskiej, a próby w zupełnie nowych miejscach miasta.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

Rajd Monte Karlino to najstarsza impreza rajdowa w tym regionie kraju. W tym roku mija 40-lat od kiedy po raz pierwszy ścigano się w Karlinie - mieście, które dało nazwę imprezie i do dziś stanowi jeden z przystanków rajdu. Trzeci rok z rzędu rajd posiada rangę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

 

STRONA RAJDU >>

 
rajd monte karlino

 

STRONA RAJDU >>